بهترین روش برای زدن ملک به نام همسر

این دفترخانه آمادگی کامل را جهت امور مشاوره حقوقی و ثبتی در خصوص صلح عمری برای همشهریان گرامی را دارد و جهت تعیین وقت مشاوره با جناب دکتر رنجبران در ساعت اداری با تلفن ثابت ۰۲۱۴۴۰۰۰۶۶۷ تماس حاصل نمایید.

——————————————————————————————

بهترین روش برای زدن ملک به نام همسر

از جمله مسائلی که میان زن و شوهر وجود دارد دغدغه بنام کردن اموال به نام زن است. عده ای از مردان بدلیل وجود پاره ای از مشکلات و سوء استفاده هایی که زنان از این اعتماد مردان داشته اند از بنام زدن اموال بنام زن خود امتناع می ورزند و از این جهت شاید حق با مردان باشد. از طرفی زنان همواره بدلیل بهره کم از ارث و اینکه ممکن است که بعد از فوت شوهر بدون خانه بمانند و گرفتار بی خانمانی شوند دوست دارند در زمان حیات شوهر ملکی به نام آنان گردد تا در صورت فوت شوهر بی سرپناه نباشند و مشکلات بعدی گریبانگیر آنان نگردد. از این جهت هم حق با زنان است. بهترین شیوه ای که برای رفع دغدغه زن و شوهر می توان پیشنهاد کرد صلح عمری است. مرد می تواند ملک خویش را به نام همسر صلح عمری کند و ملک بنام زن می گردد و تا زمانی که مرد زنده است زن حق فروش و یا بهره از منافع ملک را ندارد و منافع مختص مرد است و بعد از مرگ شوهر، زن مالک ملک و منافع می گردد و هر کاری که بخواهد می تواند بعنوان مالک بکند. این طریقه هر دو نفر زن و شوهر را به اهداف خود میرساند و دغدغه هر دو را بر طرف سازد.

علاقمندی پیوند همیشگی.

28 دیدگاه

 1. باسلام
  اگر قولنامه بنام شوهرم باشه و خانه دارای وام مسکن بنام شوهرم باشه آن وقت چه راه حلی پیشنهاد میکنید تا بتوانم بنام خودم بزنم

  • با سلام
   با اجازه از بانک مسکن (مرتهن) و پرداخت مبلغی پول (در صدی از وام) به بانک مسکن امکان انتقال ملک به نام شما وجود دارد و اگر بانک مسکن قبول نماید می توانید بنام شما صلح عمری نماید.

  • همسر من قصد خرید ملکی را دارد هنوز محضر نرفته ولی کارهای دارایی وعوارض شهرداری توسط فروشنده انجام شده پایشان بنام خریدار معرفی شده ولی سند هنوز زده نشده ایشان قصد دارد سه دانگ را بنام. من بزند آیا این در روز محضر امکان دارد یا باید باز مراحل تکرار شود یعنی در فرم دارایی نام من نیز ثبت شود

   • سلام باید برگه دارایی تغییر کند و نام شما با میزان سهم در ان درج گردد.

   • سلام همسر من يك خانه قولنامه كرده و مد رهگيري به اسم ايشون اومده تو محضر ميخواد سند و ٦ دانگ به فروشنده بگن به اسم من بزنن . امكان پذيره ؟؟؟ ميشه راهنمايي كنيد براي اين كار چه بايد كرد؟

    • سلام و عرض ادب
     بله امکان پذیر است و باید به دفترخانه اعلام کنید که خریدار شما هستید و اگر آن سند عادی قرلنامه ای پشت نویسی شود اصولی تر و بهتر است.

   • سلام شوهرم خانه ای سه طبقه دارد که آیا با قولنامه میتواند یک طبقه را به اسم بنده کند و اصلا قولنامه معتبر هست وبهترین راه برا اینکه یک طبقه از ساختمان به اسم بنده باشد چیست ممنونم

    • سلام با سند عادی قولنامه ای هم می تواند این کار را نجام دهد ولی سند عادی محسوب می شود و در زمان نزاع با رای مرجع قضایی اعتبار پیدا می کند و بهترین راه تنظیم سند رسمی است برای اطلاعات بیشتر می توانید حضوری در دفترخانه بیشتر راهنمایی شوید.
     با تشکر از شما

  • سلام
   من و همسرم وام مسکن زوجین داریم و روزی برای انتقال سند در دفترخانه مشخص شده تا نماینده بانک چک را بیاورد
   امکانش هست من در روز دیگری برم و امضا کنم؟شوهرم همون روز برود و تمام کارها رو انجام دهد
   یعنی هردو هم زمان حضور نداشته باشیم
   چون بچه کوچیک داریم

   • سلام اگر نماینده بانک بپذیرد می توانید هر کدام در دو روز متفاوت امضاء نمایید.

   • سلام، اولین اقدام برای سند زدن به نام فرد دیگر چیست؟ با تشکر

    • با سلام و عرض احترام
     ابتدا باید با اصول مدارک (سند مالیکت بنچاق آخرین نقل و انتقال پایان کار و … ) به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه نمایید.

   • سلام بر اساس قوانین ثبتی باید اصحاب معامله در یک مجلس اقدام به امضاء سند نمایند.

   • با سلام اگر یک مرد قبل از مرگش حیاط را واگذار زنش کند زنش میتواند بدون اجازه دختر هایش سند را به نام پسرش بکند یا نه

    • سلام
     در صورتی که به صورت صلح عمری باشد نمی تواند به غیر واگذار نماید ولی در صورتی که بصورت بیع قطعی منتقل کرده باشد زن می تواند به نام هر کسی که بخواهد منتقل نماید.
     با تشکر از شما

  • با سلام .اگر در مبایعه نامه یا قول نامه خرید مسکن اسم خریدار دو نفر نوشته شود این امکان هست که با توافق طرفین سند به اسم یک نفر از آنها شود .یا حتما باید به نام دونفر شود ؟

   • سلام و عرض ادب
    باید در ادامه آن قرارداد عادی (مبایعه نامه) و یا ظهر آن این توافق نوشته شود و به امضاء اصحاب معامله برسد، سپس در دفترخانه حلضر شده و به نام یک نفر منتقل گردد.

 2. سلام داداشی دارم که مشکل روان دارد و چند باری در بیمارستان بستری شده
  ایشان شش دانگ منزلش رو به اسم همسرش زده و در بنگاه دختر کوچکش که ده سال دارد به عنوان شاهد قولنامه رو امضا کرده و حتی حق طلاق رو به خانوم داده است و بعد از انجام این کارها الان همسرش درخواست طلاق کرده
  سوال بنده این است ایا بچه ب عنوان شاهد قابل قبول است؟یا میتونیم به خاطر مشکل برادرم خانه رو از همسرش پس بگیریم یا نه
  ممنونم

  • سلام در خصوص مشاوره حقوقی حتما نیازمند گرفتن وکیل و یا مشاوره با او هستید ولی یکی از ارکان شهادت سن قانونی شاهد است که فرزند ده ساله فاقد آن است و تا زمانیکه محجوریت فرد ثابت نشده باشد اقدامات قانونی او صحیح است مگر اثبات شود در شرایط غیر عادی اقدام به امضا و یک عمل حقوقی نموده است.

 3. با سلام خرج پدر ومادرم به عهده من است و منزل ایشان دو طبقه می باشد که منزل ویلایی ۴۰ سال ساخت میباشد مادرم برای اینکه زیر دین من نباشند با پدر به تفاهم رسیدند که ۱ دانگ منزل را به نام من بزند برای این کار آیا دارایی از ما پول می گیرد ممنون

 4. با سلام
  امکان داره سه دانگ از ملکی رو بنام همسرم بزنم بدون اینکه خودش متوجه بشه؟آیا راهی هست که نیاز نباشه ایشون به محضر بره؟

 5. سلام
  اگر خانه ام را صلح کنم به زنم
  آیا میتوانم خودم آنرا بفروشم؟
  یا حتما باید زنم اجازه بدهد؟

  • سلام
   اگر صلح عمری خیاری باشد می توانید با حق خیاری که برای خود گذاشته اید آن را شخصا فسخ نمایید و به نام خود برگردانید و بعد به هر کسی خواستید منتقل نمایید و یا میتوانید بعد از صلح عمری یک وکالت فروش از همسرتان بگیرید تا بتوانید بدون فسخ به هر کس خواستید بفروشید.
   با تشکر از شما

 6. درود
  آیا این صلح عمری که فرمودید فقط درباره زوجین صادق است؟ آیا من می توانم خانه ام را با این شرط به نام شخصی که نسبت فامیلی با من ندارد بزنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *